YUKARI

Arama Motoru Optimizasyonu

Frame Tasarım / Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

Arama Motoru OptimizasyonuArama motoru optimizasyonu; Türkiye’de en çok aranma yapılan arama motorlarına göre sitenizin iyileştirmelerinin yapılmasına verilen isimdir. SEO ile aynı anlamı taşımakta olan search engine optimization kelimesinin türkçe anlamıdır.

Dünya’da en popüler arama motoru olan Google üzerine yapılan çalışmalara da SEO diyebiliriz. Çünkü insanlar diğer arama motorları hakkında fikir sahibi bile olmayabilirler. Bu sebeple bu hizmeti direkt Google üzerinde de algılayabilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Yapılır?

Web sektöründe işlemler üç farklı aşamada incelenmektedir. İlk aşamada web site tasarım aşaması yer almaktadır. Bu aşamayı geniş olarak ele alalım:

  • İlk Aşama Web Tasarım : Web site konusu belki de işin temel teori kısmıdır, diyebiliriz. Çünkü bu aşamada hizmetin verileceği sitenin IP adresinden; sitenin düzen konusuna kadar her aşama önemlidir. Bu aşamada önemli olan faktörler hakkında bilgi sahibi değil misiniz?
   • Mobil uyumluluk testi
   • Site hızı
   • Site İP adresi
   • UX Deneyimi (Kullanım Kolaylığı)
   • Erişilebilir site olması (Yazı, resim, link)
   • Site içerisinde kullanılan diller
   • Sitede kullanılan tasarım (Warez, özel yazılım vb.)
   • Devamlı olarak veri girişi yapılması (Yönetim Paneli)
  • İkinci Aşama Tasarım Yönetimi : Her ne kadar siteniz üst sıralar da yer alsa da gelen ziyaretçinin sitede gezinme oranının büyük etkeni vardır. Eğer siteniz tasarım açısından çok kaliteli değilse haliyle ziyaretçi bilgi olsa dahi farklı siteleri gezmeyi düşünebilir. Bilgi açısında, ticari açıdan veya farklı yönlerden pozitif olan siteniz; ziyaretçinin fazla gezinme süresi olmadığı zamanlarda arama motorları tarafından negatif puan ile derecelendirilebilir. Bu sebeple arama motoru optimizasyonu hizmetinden önce kaliteli bir web sitesi tasarımı yaptırmanızı önermekteyiz.
  • Üçüncü Aşama Hedef Belirleme: Bu aşamada arama motoru optimizasyonu işlemlerine başlamaktayız. Tasarım, erişim ve web aşamalarını başarılı şekilde tamamladıktan sonra kitleye daha kaliteli hizmet vermek adına çeşitli yöntemlerle sitemizi daha üst sıralara taşımaktayız. Hedef kelimelerimizi belirledikten sonra aylık ortalama kazancı hesaplamaktayız. Bu aşamadan sonra işlemlere firmamız devam etmektedir. Sizlere teknik terimleri projeye dahil etmeden anlaşılabilir; net şekilde rapor sunmaktayız.

SEO Fiyatları

Arama Motoru Optimizasyonu Sektör Belirleme

Arama motoru optimizasyonu hizmetinde en önemli kriter; web sitesinin türü ve içeriğidir. Fiyatlandırma ve çalışma sürecindeki en net cevabı bu faktör belirlemektedir. Bu faktörler arasındaki en büyük fark ise, iş yüküdür. Kurumsal web sitesi ile e-ticaret sitesinin süreci farklıdır. Fakat içerik açısından geniş kapsamlı olan web sitelerinin yükseliş sonrasındaki kar marjı daha yüksektir. Bu sebeple de hizmete başlamadan önce sitenin analizi için bize ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kaç Günde İlk Sırada Yer Alırım?

Farklı firmaların; zamanlama ve kesinlik anlayışı firmamızda söz konusu değildir. 1 ayda çıkar, 3 ay düşer, 8 ayda toplar gibi kavramları kullanmaktan kaçınmaktayız. Yapılan çalışmanın kesinlik oranı asla 100% değildir. Bu çalışma için de hiçbir kurum kesinlik oranı belirtemez. Fakat kazanılan tecrübeler ve yapılan çalışmalar ile tahmini ilk sırada yer alması belirtilebilir. 

Sıralama Tekrar Düşer mi?

Sıralamadan tekrar düşmesi için belirli faktörlerin oluşuma girmesi gerekmektedir. Bu faktörler ise teknik alt yapısı olan kimlikler tarafından gerçekleşmektedir. Fakat yaptığımız çalışmalar doğrultusunda site sıralamasının tekrar düşmesi söz konusu değildir.

Garantili SEO Nedir?

Garantili SEO; hizmetin tamamlanmadan projenin bitirilmeyeceği anlamına gelmektedir. Ödediğiniz ücretin karşılığı ve verilen hizmet sözünün yerine getirileceği hakkında yapılan bir sözleşmedir. Firmamız da garantili olarak bu hizmeti sizlere sunmaktadır.

Bu İşlemi Bende Yapabilir Miyim?

Kurumumuza sorulan en sık sorulardan birisi, bu sorudur diyebiliriz. Elbette ki herkes bu çalışmayı yapmakta özgürdür. Fakat çalışmaların yanlış neticelenmesi durumunda harcayacağınız zaman ve maddi kaynakları da göz önünde bulundurarak bu çalışmayı yapmanızı tavsiye etmekteyiz. (SEO; sitenin güncel tutulmasına verilen isim değildir!)