YUKARI

Mobil SEO Optimizasyonu

Frame Tasarım / Mobil SEO Optimizasyonu

Mobil SEO Optimizasyonu

Mobil SEO Optimizasyonu

Dünyada yaygınlaşan ve hala popülerliğini zirvelere taşıyan mobil cihazlar; diğer aygıtlardan ayrılarak önem seviyesini zirvelere taşımaktadır. Ülkemizde bu gelişim kervanı arasında yer alarak mobil cihazlara verilen hassasiyeti aynı şekilde göstermektedir. Sadece cihazlara yönelik gelişimlerin yanı sıra mobil cihaz operatör firmalarının da İnternet paketlerini avantajlı sunması da insanların mobil cihazlara olan duyarlılığını arttırmıştır.

Apple, Samsung, LG ve dünyaca ünlü diğer telefon markalarının düzenli olarak model üretmesi ve her model de insanları cezbedecek versiyonları sunması da yine insanlar tarafından mobilin tercih edilmesine sebep olmaktadır. Bu sebeple Mobil SEO Optimizasyonu hizmetinden kesinlikle yararlanmalısınız. Neden mi?

Google Mobil SEO Optimizasyonu

Dünyanın bu gelişimine sessiz kalmayan arama motorları; Masaüstü ve mobil cihazları ayrıştırarak arama motorlarında ki sıralamaları değiştirmiştir. Tam manasıyla oturmayan sistemin ilerleyen yıllarda net olarak sistemin oturacağın kanısındayız.

İnternet sitenizin tasarımının iyi derecede olduğunu düşünüyorsanız, kullanıcılara yönelik içeriklerin zengin olduğunu düşünüyorsanız fakat mobil sistemden gelen ziyaretçilerin siteden çıkma oranlarının yüksek olduğunun farkına vardıysanız o halde Mobil SEO hakkında fikir sahibi olmalısınız. İnternet sitesi; masaüstü görünümü ile mobil görünümü arasında büyük farklar vardır. Mobil kullanıcılarının daha çok kullanım kolaylığı açısından kolaylıklar sunan web siteleri sunması gerekmektedir. Bunun yanı sıra Mobil SEO konusunda site hızı en önemli kavramdır. Bu sebeple sitenin hızını doğru yapılandırmamız gerektiğini unutmamalısınız.

Mobil SEO Örnekleri

Mobil cihazlar üzerinde yapılan çalışmalar da en önemli kavramları sizlerle paylaşalım. Mobil cihazları; akıllı telefonlara yönelik çalışmalar yapmak daha avantajlıdır. Aynı zamanda görünüm, hız ve tasarım açısından sadece mobile çalışma yapmak yerine marka / model ilişkisi değerlendirebiliriz. Örneğin; İphone 6 S ile Samsung S3 cihazları üzerinden görünümü kontrol etmek daha mantıklıdır.

Dünya çapında 14 milyar 200 milyon akıllı telefon kullanıcısı bulunuyor. Cep telefonları üzerinden iletişim 1823’ten fazla dilde ve 570 ülkeden yapılıyor.

Mobil SEO Teknikleri

Kaliteli İçerik: Mobil SEO  açısından en önemli kavram ziyaretçilerinizi doyurabilecek kaliteli içerikler sunabilmektir. Masaüstü ziyaretçileri; animasyon, tasarım açısından farklı unsurlar ilgisini çekebilir. Bu sebeple ziyaretçinin hedef sayfaya giriş amacını değerlendirerek sorunun cevabını net olarak kitlenize vermeniz gerekmektedir. Tabi ki sayfada kalma süresini biraz daha yukarılara çekmek amacıyla sayfa içerisinde ilgisini çekebileceğini düşündüğünüz linkleri de paylaşarak sayfanın zenginliğini arttırabilirsiniz.

Asla Pop-up Kullanmayın: Masaüstü ziyaretçilerinden ayrılan en büyük husus açılır pencere kullanımıdır. Mobil kullanıcıların; ekran inç büyüklüğünü bilemezsiniz. Yapacağınız reklam / kampanya ve benzeri unsuru girer girmez ziyaretçilerinize sunmak güzel bir algı yaratmamaktadır. Bu sebeple de sitenizin girişin de yada herhangi iç sayfalar da açılır pencere kullanmanızı asla tavsiye etmemekteyiz. Yapacağınız kampanyaları; açılır pencere ile yapmak yerine e-bülten aboneliğini kullanabilirsiniz.

Kurumsal Web Sitesi yaptırmak istiyorsanız veya ücretsiz SEO Analizi hizmetimizden yararlanmak istiyorsanız o halde bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Neden Mobil SEO

Arama motorları üzerinde gezinirken; mobil cihazlarda bazı sitelerin m.siteadi.com veya mobil.siteadi.com tarzında farklı sitelere yönlendirildiğine şahit olmuşuzdur. Olmadıysak da bu kavramı şu şekilde anlatalım:

Farklı bir alan adına yönlendirerek mobil site üzerinde yapılan çalışmaların masaüstü versiyonunun etkilenmemesi adına bu çalışma yapılmaktadır. Fakat web sitesinin; mobil versiyonunun farklı bir alan adına yönlendirilmesine pek sıcak bakmıyoruz.

Her subdomain yeni bir site demektir. Oluşturulan her alt alan adı için yeni backlink inşaası ve çalışmaları oluşturmanız gerektiğini unutmamalısınız!

Sitenin masa üstü versiyonunun mobil ile uyumlu olması site için avantajdır. Bu yüzden Mobil SEO ile hem görünüm hemde içerik konusunda sizlere hizmet vermekten gurur duymaktayız.