YUKARI

Sayfa İçi Optimizasyon

Frame Tasarım / Sayfa İçi Optimizasyon

Sayfa İçi Optimizasyon

Tek Sayfa SEO Nedir ?

Tek Sayfa SEO hizmeti Sayfa içi Optimizasyon hizmetinde kullanılan tekniklerle eş değerdir. 2016 yılı itibariyle Google birçok faktör konusunda değişim yaratmıştır. Eski zamanlarda web sitesi sektöründe yer alan bir çok ziyaretçi Google ile deneyimlerini paylaşmaktadır. Deneyimleri özetleyecek olursak; sayfanın 5 10 dakika içerisinde ilk sayfa ilk sırada yer aldığını belirten bir çok kullanıcı bulunmaktadır. Elbette ki doğrudur. Fakat hızla gelişen / değişen teknolojiyi yakından takip eden şirketlerin liste başında arama motoru firmaları yer almaktadır.

Arama motorunu tercih etmesi için çeşitli yenilikler yaratarak kullanıcılarına en kaliteli / doğru / net cevabı veren web sitelerinin sonuçlarını daha sık göstermeye başlamıştır. Bu sonuçla beraber kriterlerinde devamlı olarak gelişime ve değişime izin veren Googl sıralama sonuçlarında en verimli sonucu döndürmek amacıyla çeşitli yeniliklere de izin vermiştir.

Neden Sayfa içi Optimizasyon Yapmalıyım?

“Parçanın bütüne ait olduğunu” düşünerek bu işlemleri gerçekleştirmekteyiz. Eski nesil yöntemleri bir anda bırakmak elbette doğru değildir. Fakat Google’ın  en büyük amacı siteyi ziyaret eden kullanıcılara doğru bilgi vermesidir. Daha da önemlisi spam içerikli yazıları bir kenara bırakarak kullanıcıya bilgi vermesini amaçlamaktadır. Bu sebeple de sitede yer alan tüm sayfaların optimize edilerek tek sayfa seo strateji örneklerini kullanmalarını tavsiye ederiz. Peki bu strateji de neler yapmalıyız?

 • Sayfa içerisinde anahtar kelime yoğunluğu
 • Başlık Etiketleri (h1,h2 vs.)
 • Alt etiketleri (Bunu Biliyor muydunuz ? Alt etiketi; görme engelli kullanıcılara resim hakkında bilgi vermektedir.)
 • İç linkler
 • Dış linkler
 • Yazı karakter sayısı
 • Resim adeti
 • İçerik / Kod oranı
 • Yerleşim düzeni
 • Responsive tasarım
 • Mobil uyumluluğu
 • Sayfa hızı
 • Sayfanın bilinirliği
 • Sosyal medya paylaşımları
 • Rakiplerinizde farklı yaptığınız işlemler

ve benzer maddelerle sayfa içerisinde yapılan analizlere örnek verebiliriz. Sayfa içi optimizasyon çalışmasının en büyük kanıtını PR değerinin kalktığından da anlayabiliriz.

PR Değeri Nedir: PR Değeri; Googl ve benzer metrix sitelerinin sitenize verdiği puandır. Bu analizlerde sitenin içeriğinden daha çok dış bağlantıları ele alınmaktaydı. Siteye verilen bağlantı sayısı, site yaşı, kullanılan yazılım gibi bir çok faktörü ele alarak siteye belirli bir puan verilmekteydi. Bu puanlama sistemini kaldırarak özgün içeriğine yöneldiğini de anlayabiliriz.

Tek Sayfa SEO hizmeti nasıl yapılır?

 • E-Ticaret siteleri; Satış / pazarlama sitelerinin mutlaka talep etmesi gereken hizmetler arasındadır. Çünkü sunulan ürün çeşidinin resimleri, fiyatı, etiketleri, içeriği ve benzer faktörlerinin tek tek ele alınması gerekmektedir. Bu sebeple de e-ticaret siteleri mutlaka tek sayfa seo hizmetinden yararlanması gerekmektedir. Sayfa içi optimizasyon hizmeti ile beraber ürün yönetimi hizmetinden yararlanabilirsiniz.
 • Kurumsal web siteleri; Bu tarz siteler; satış amaçlı değil de hizmet amaçlı web siteleri olduğu için kullanıcıya konuya hakim olduklarını belirmek zorunda olan sitelerdir. Hizmet konusunda detaylı olarak bilgilendirmeler yaparak kullanıcının zihninde hizmeti canlandırmalarını sağlayabilirler. Kurumsal web sitesi sahiplerinin yaptığı en büyük yanlışlardan birisi; web tasarım hizmetini satın aldıktan sonra web sitesi üzerinden hiçbir işlem gerçekleştirmemektedir.

Tek Sayfa SEOTek sayfa seo hizmetinden yararlanmak için ücretsiz seo analiz formunu doldurarak web sitenin potansiyel birikimi hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Sizleri yapılacak işlemler hakkında bilgilendirerek hizmetin ilerleyeceği yolu belirlemekteyiz. Fakat sayfa içi optimizasyon; seo hizmetinden farklı temeller ile ilerlemektedir.

Tek Sayfa SEO’nun Farkı

Sayfa içi optimizasyon çalışmaları biraz daha farklı süreçlerde ilerlemektedir. UX kullanıcı deneyimi olarak nitelendirdiğimiz hizmetle paralel doğrultu da ilerlemektedir. Kullanıcıya daha zengin içerik sunmak, kullanıcın içeriğe daha hızlı ulaşmasını sağlamak ve sayfaya sıfırdan değer kazandırmak için yapılan çalışmadır. Fakat sitenin genel seo hizmetin de dış seo olarak nitelendirdiğimiz link verme işlemleri, anahtar kelime yoğunluğu, link inşası gibi faktörler de yer almaktadır.

Hizmetten yararlanmak için ücretsiz seo analiz formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.